smaki tradycji LOGONasi członkowie Beata i Sylwiusz Kubiciel, rybacy prowadzący agroturystykę "Tawarna Pod Kotwicą" w Kadłubie Wolnym (gm. Zębowice), zdecydowali się na rozszerzenie swojej działalności o sklep internetowy pn. "Smaki tradycji" z produktami tradycyjnymi.

O pomysłach, planach, perspektywach możecie poczytać w rozmowie z Beatą Kubiciel.

 
RLGD: Skąd pojawił się pomysł stworzenia takiego sklepu?
BK: Inspiracje stworzenia sklepu zaczerpnęłam podczas pobytu w Styrii, w Austrii.To tam zaczarował mnie smak produktu regionalnego i pomysł na jego sprzedaż. Po powrocie do Polski opowiedziałam o swojej koncepcji członkom Stowarzyszenia Klaster Dobrej Żywności "Oleski Koszyk", gdzie przyjęła się ona bezkrytycznie. Chęć współpracy lokalnych producentów i wiele motywujących słów przyniosły takie oto rezultaty.
 
RLGD: Co można kupić w Waszym sklepie?
BK: Produktów w naszym sklepie jest sporo. Począwszy od pieczywa, przez nabiał, wędliny, przetwory aż do upominków. Asortyment naszego sklepu stanowią produkty tradycyjne, związane od lat z ziemią oleską. Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami z powiatu oleskiego.
 
RLGD: Kiedy rozpoczęliście swoją działalność?
BK: Prace nad sklepem ukończyły się na krótko przed świętami Wielkiej Nocy, toteż w ramach promocji rozdaliśmy kosze z produktami typowo świątecznymi.
 
RLGD: Jaki są koszty dostawy? Jak długo trwa dostawa?
BK: Koszty dostawy wahają się od 16 do 20zł w zależności od wybranego sposobu doręczenia. Zlecenia realizujemy raz w tygodniu, co oznacza, że najpierw zbieramy zamówienia by w wybrany dzień zlecić je kurierowi. Przewoźnik na dostarczenie przesyłki ma 3 dni robocze, jednak dbamy o to by towar dotarł do klienta w dniu zlecenia jej firmie przewozowej.
 
RLGD: Czy są jakieś promocje?
BK: Oczywiście, co jakiś czas robimy promocje różnych produktów. Przed świętami były to wędliny i pieczywo do święconki czy mazurki i babki. Później przecenialiśmy nabiał. Aby być na bieżąco należy śledzić zmiany na stronie. Ponadto naszym klientom oferujemy stałe rabaty i zniżki o których informacje również można znaleźć na stronie sklepu.
 
RLGD: No i na koniec podstawowe pytanie - a co z rybami?
BK: Myślimy o tym i mamy w planie sprzedawać przez nasz portal także ryby. Póki co zapraszamy na lokalnego karpia lub pstrąga do naszej Tawerny "Pod Kotwicą" ;)
 
WIĘCEJ NA TEMAT INNOWACYJNEGO SKLEPU Z LOKALNYMI PRODUKTAMI MOŻECIE ZNALEŹĆ TUTAJ
 
kosz-upominkowy-wiklinowy
 WIC1183
smaki tradycji LOGO