W dniach od 11 do 13 października 2021r. gościliśmy na naszym terenie przedstawicieli Nadnoteckiej Grupy Rybackiej. Wizytę rozpoczęto integracyjnymi warsztatami kulinarnymi, podczas której zarówno goście, jak i przedstawiciele naszego Stowarzyszenia przygotowywali  potrawy na bazie naszego, lokalnego karpia. Podczas warsztatów, lekarz weterynarii  - Pan Andrzej Szpulak przeprowadził również krótki wykład nt. sprzedaży bezpośredniej karpia.

W kolejnych dniach, nasi goście mieli okazję odwiedzić i wymienić doświadczenia z opolskim gospodarstwami rybackimi. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili m.in. w PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin, PGL LP Gospodarstwo Rybackie Krogulna,  Ośrodek Zarybieniowy PZW „Poliwoda” w Biestrzynniku, Ośrodek Turystyczno – Wędkarski PZW „Rybaczówka” w Turawie, Gospodarstwo Rybackie Jolanty Kotlarz w Krzywej Górze, Restaurację Rybną w Turawie oraz w Zamek Książęcy w Niemodlinie.  Wszystkie te podmioty otrzymały wcześniej za naszym pośrednictwem dotacje ze środków PO Rybactwo i Morze. Była to więc doskonała okazja do zaprezentowania naszych dobrych praktyk związanych z wykorzystaniem funduszy unijnych.

Wizyta studyjna została zrealizowana w ramach projektu współpracy z Nadnotecką Grupą Rybacką i została dofinansowana ze środków PO Rybactwo i Morze.