Drukuj

Po pierwszym z półfinałów, jaki przeprowadziliśmy 9 czerwca w Niemodlinie, we wtorek 24 czerwca odbyły się kolejne dwa, tym razem w Ozimku i Pokoju. Tym samym rozegrane zostały wszystkie przewidziane regulaminem i wyłoniony został komplet finalistów, którzy na początku września w Poliwodzie walczyć będą o pierwsze miejsce w finale wojewódzkim.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół wyznaczonego regulaminem Rejonu Ozimek. Po krótkim wprowadzeniu na temat Lokalnej Grupy Rybackiej "Opolszczyzna", oraz zasad rozgrywania konkursu, uczestnicy rozwiązywali test z 20 pytań związanych z rybactwem, oraz działaniami podejmowanymi przez LGR. W teście chodziło nie tylko o to, by uzyskać jak największą liczbę prawidłowych odpowiedzi, ale udzielenie tych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Marek Jarzębiński uzyskując 15 punktów, drugi Karol Garańczuk 13 punktów, a trzeci Bartosz Sakra 12. Wszyscy reprezentują Zespół Szkół w Ozimku i we wrześniu spotkamy się z nimi w Poliwodzie w finale wojewódzkim.

Laureaci konkursu z Rejonu Ozimek

Trzeci i ostatni półfinał odbył się w Pokoju, gdzie o zwycięstwo walczyli uczniowie z trzech gimnazjów, z Pokoju, Świerczowa i Zagwiździa. Ten półfinał był nie tylko najliczniejszy, jeśli chodzi o uczestników, ale także stał na najwyższym poziomie. Cała trójka laureatów uzyskała po 17 prawidłowych odpowiedzi na 20 testowych pytań, a o kolejności zadecydował czas rozwiązywania testu. 
Najszybciej poradziła sobie z tym zadaniem Wiktoria Szeląg z Publicznego Gimnazjum w Świerczowie, za nią uplasowali się Jakub Liberda i Dawid Jambor, obaj z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu.

Oczywiście laureaci obu półfinałów otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki od organizatora, czyli Lokalnej Grupy Rybackiej "Opolszczyzna".
Z laureatami spotkamy się we wrześniu w Poliwodzie na wielkim finale wojewódzkim. Zwycięzca tego finału pojedzie 20 września do Skoczowa, by walczyć tam o jak najlepsze miejsce w finale międzyregionalnym.
Finalistom jeszcze raz gratulujemy uzyskanych wyników.