Drukuj

P1100004aW styczniu b.r. Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna” miała przyjemność gościć podczas otwarcia Centrum Wystawienniczo-Kongresowego EXPO Opole.

Nasze stoisko uświetniło Wyspę Turystyczną, na której ze swoją ofertą wystawiały się gminy, stowarzyszenia i firmy z branży turystycznej z województwa opolskiego, które w swojej ofercie posiadają rękodzieło, regionalne produkty spożywcze, sport i rekreację.

 

LGR „Opolszczyzna” promowała nasze lokalne ryby – karpie i pstrągi. Konsumenci zainteresowani byli ofertą na lokalne ryby nie tylko w okresie przedświątecznym, w tym także wędzone, które mieli okazję spróbować. Zresztą tę tendencję zaczęliśmy zauważać przy okazji każdego wydarzenia, które organizujemy lub, w którym uczestniczymy. Wiele pytań padło także o możliwość nabycia innych gatunków ryb słodkowodnych: suma, szczupaka czy bardzo pożądanego sandacza. Pytano o łowiska i możliwość spędzania wolnego czasu nad wodą. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy Opolszczyzny zaczynają mieć świadomość o potencjale produkcyjnym ryb w ich regionie i są chętni by je kupować. Jest to dobra informacja dla rybaków, którą - wiadomo już - wielu wykorzysta.

P1100004a

P1100005a

P1100010a

P1120080a